19 Mayıs 2024, Pazar
spot_img
Ana SayfaDernekten HaberlerÜye Ziyaretlerine Başladık

Üye Ziyaretlerine Başladık

2003 yılında Özel Sağlık Sektörünün hak ve menfaatlerini korumak, sağlık tesisleri arasında birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla kurulmuş olan derneğimiz bu güne kadar yapmış olduğu faaliyetlerine bir yenisini daha eklemekten sektör adına mutluluk duymaktadır.
Derneğimiz 2007 yılından itibaren sektöre yenilik getirmek adına farklı çalışmalar başlatmıştır. Bu kapsamda Genel Merkez işleyişi yeniden düzenlenmiş, web sayfamız yenilenmiş, kamu kurumlarıyla resmi olmayan ilişkilerin geliştirilmesine özel önem verilmiştir.
Bu çalışmalardan olmak üzere Türkiye genelinde Üye Ziyaretleri adı altında Üye kuruluşların sorunlarını yerinde çözmek ve Sektörle ilgili gelişmeler hakkında yetkililerin fikir ve değerlendirmelerini almak maksadıyla inceleme ve denetimler başlatılmıştır.
Başlatılan uygulama kapsamında ilk olarak 15-17 Mart 2006 tarihleri arasında Gaziantep’te 7, Osmaniye’de 6, Hatay’da 5 üye sağlık kuruluşunda inceleme ve denetim yapılmıştır.
Bu ziyaretlerde:
1. Derneğimiz ve çalışmaları hakkında üyelerimizi bilgilendirmek
2. Üye sağlık kurum ve kuruluşlarının yaşadıkları sorunların yerinde tespit etmek ve mümkün olduğu kadar çözüm önerileri sunmak,
3. Sektördeki gelişmeler, yeni uygulamalar ve yapılan mevzuat çalışmaları hakkında bilgi alış verişi yapmak,
4. Derneğimiz ile üye sağlık kurum ve kuruluşları arasındaki ilişkiyi geliştirmek
5. Üye sağlık kuruluşlarını etik sözleşmeye hükümleri açısından denetlemek
gibi temel konular öne çıkarılmaktadır.
Yeni başlatılan uygulamaya nedeniyle büyük ilgi gösteren üye sağlık kuruluşlarına teşekkür ediyoruz.
Sektör için elele misyonunun benimsendiği çalışmalarımızı sizlerden aldığımız güçle devam ettireceğimizi bildirmekten mutluluk duyuyor ve işlerinizde kolaylıklar diliyoruz.
Bundan sonra da devam edecek olan bu yöndeki çalışmalarımıza ilişkin desteğinizi ve bize yol gösterecek görüş ve önerilerinizi bekliyoruz.
Saygılarımızla.
ÖZEL HASTANELER PLATFORMU
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular