24 Temmuz 2024, Çarşamba
spot_img
Ana SayfaSağlık Bakanlığı HaberleriTeşhis İlişkili Gruplar (TİG) Daire Başkanlığı kuruldu

Teşhis İlişkili Gruplar (TİG) Daire Başkanlığı kurulduTeşhis İlişkili Gruplar Daire Başkanlığı kuruldu(TİG)

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde Teşhis İlişkili Gruplar Daire Başkanlığı kurulduğu açıklanmıştır.

“Teşhis İlişkili Gruplar (TİG) faaliyetleri, tüm ülke çapında sayıları 900’ü aşan miktardaSağlıkBakanlığı hastanesinin klinik verilerinin toplanıp incelenmesi, uygun gruplara atanması ve bu temellerde yatan hastalara yönelik geri ödeme oranlarının belirlenmesi çalışmalarının yapılmasını içermektedir. Faaliyet kapsamına bakıldığında en göze çarpan, Bakanlığımıza bağlı hastanelerin yatan hasta geri ödemelerine doğrudan etki edecek verilerin oluşturulması çalışmalarıdır.

Tüm ülkemizin yatan hasta yükünün belirlenmesi, bu yük içerisindeki çeşitliliklerin analiz edilebilmesi, standart klinik tedaviyolarınınbu veriler ışığında şekillendirilmesi,sağlıkpolitikalarına doğrudan etki edebilecek yatan hastalara yönelik bölgeselsağlıkdeğişkenlerinin tespit edilmesi, bufarklılıklarınsadece klinik düzeyde tespitiyle kalmayıpmaliyetlerdüzeyine taşınması büyük önem taşımaktadır.

Hemsağlıkpolitikalarının şekillendirilmesi, hem geri ödemede globalbütçeüzerinden adil dağıtım sağlanabilmesi açılarından önemli olan bu faaliyetlerin daha üst düzey bir yapılanma ile yerine getirilmesi amacıyla BakanlığımızSağlıkHizmetleriGenel Müdürlüğü bünyesindeTeşhis İlişkili Gruplar Daire Başkanlığıkurulmuştur.”

Daire Başkanlıklarının Görevlerine Dair Yönerge için TIKLAYINIZ

ÖZEL HASTANELER DERNEĞİ

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular