24 Temmuz 2024, Çarşamba
spot_img
Ana SayfaDernekten HaberlerSGK Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyonu Kurma Çalışmalarına Başladı.

SGK Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyonu Kurma Çalışmalarına Başladı.

Fark ücretinin en fazla % 30 olarak belirlenmesi hakkında bakanlar kurulu kararının resmi gazetede yayınlanmasının ardından sektörde oluşan tedirginlik ortamı nedeniyle Dernek Başkanımız Sayın Dr.Mehmet Altuğ SGK Başkan vekili Sayın Fatih Acar’la bir görüşme yapmıştır.

Sgk Başkan vekili Sayın Fatih Acar’ın makamında gerçekleştirilen ve bazı sektör temsilcilerinin de katıldığı toplantıda Sayın Fatih Acar’a sektördeki belirsizlik ve tedirginlik ortamı aktarılmış ve sektörün acilen bir açıklama beklediği belirtilmiştir.

Sgk Başkan vekili Sayın Fatih Acar ise resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren % 30 fark ile alakalı kararda belirtildiği üzere Sağlık HizmetleriFiyatlandırma Komisyonu kurma çalışmalarının başladığını ve 15 gün içerisinde netlik kazanacağını, Sgk Başkanlığınca bir açıklama yapılana kadar aynı sistemin devam edeceğini, çalışmaların netleşmesi ile sektöre duyurunun yapılacağını belirtmişlerdir.

Dernek Başkanı Sayın Dr. Mehmet ALTUĞ görüşmenin ardından yapmış olduğu açıklamada “Belirlenen fark ücretini tasvip etmiyoruz. Bunun sektör açısından büyük bir kayıp olduğunu düşünüyoruz. Bu konuda gerekli hukuki haklarımızı saklı tutarak SGK Başkanlığının yapacağı çalışmaları yakından takip edeceğiz” dedi.

Bu konuda yaşanacak gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

ÖZEL HASTANELER PLATFORMU

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular