24 Temmuz 2024, Çarşamba
spot_img
Ana SayfaDernekten HaberlerSevk Evraklarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Sevk Evraklarında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

SGK, anlaşmalı sağlık kurum ve kuruluşlarına sevk edilen kişilerin yolluk ve harcırahlarının eksiksiz ödenebilmesi için sevklerde dikkat edilmesi gereken konulara ilişkin bir açıklama yayınladı.
Yapılan açıklamada “Kurumumuzca yayımlanarak 15/6/2007 tarihinde uygulamaya başlanan Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğinin “3.2. Müracaat işlemleri” maddesinde
Kurum sağlık yardımlarından yararlandırılan ve yol/zaruri giderleri Kurumca karşılanan kişilere söz konusu giderlerin ödenebilmesi için, müracaat edilen Kurumla sözleşmeli sağlık kurum ve kuruluşlarınca tedavinin yapılamaması ve sevkin tıbben zorunlu görülmesi halinde tedavinin sağlanabildiği en yakın sözleşmeli sağlık kurumuna sevk edilmeleri gerekmektedir.” denilmektedir.
Sevk edilerek sağlık kurum/kuruluşlarına başvuran kişilerin yol/zaruri giderlerini tam olarak alabilmeleri ve işverenleri ile arasında sorunlar yaşanmaması için sevk eden ve tedaviyi sağlayan sözleşmeli sağlık kurum/kuruluşlarının sevk evraklarında sevk edildikleri tarihler ile tedavinin bittiği tarihleri ayrıntılı olarak kaydetmesi, kontrol veya tetkik için tekrar gelinip gelinmeyeceği, gelinecekse tarihlerini belirtmesi gerekmektedir.” denilmektedir
ÖZEL HASTANELER PLATFORMU
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular