19 Mayıs 2024, Pazar
spot_img
Ana SayfaSağlık Bakanlığı HaberleriSağlıkta Performans ve Kalite Yönergesine ilişkin iş ve işlemlerin yürütülmesi hk

Sağlıkta Performans ve Kalite Yönergesine ilişkin iş ve işlemlerin yürütülmesi hk

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından,SağlıktaPerformans ve Kalite Yönergesine ilişkin açıklama yapıldı.

T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI

SağlıkHizmetleriGenel Müdürlüğü

Sayı:B.10.0.SHG.0.21.00.00/060/13278 03.07.2012

Konu:Sağlıkta Performans ve Kalite Yönergesine ilişkinve işlemlerin yürütülmesi hk.

663 sayılı “Sağlık Bakanlığı Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname”kapsamındaBakanlığımız merkez teşkilatında gerçekleştirilen yeniden yapılanma ve görev dağılımı nedeniyle, 01/03/2011 tarihli ve 9489 sayılı Makam Onayı ile yürürlüğe konulan ‘Sağlıkta Performans ve Kalite Yönergesi’ne esasve işlemler ilgili Kurum Başkanlıkları ve Genel Müdürlüklerce yürütülecektir.

Yönergekapsamındayer alan, sağlık kurum ve kuruluşlarınınhizmetkalite standartları açısındandeğerlendirilmesiilehastave çalışanmemnuniyetdüzeylerinin ölçülmesine ilişkinişve işlemler SağlıkHizmetleriGenel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından yürütülecek,değerlendirmelereilişkin sonuçlar ilgili kurum başkanlıkları ve genel müdürlüklere yönergekapsamındabelirlenen süreler içerisinde bildirilecektir.

Sağlık kurumlarının kurumsal performans katsayısının belirlenmesi vehizmetkalite puanı ilememnuniyetpuanının, kurumsal performans katsayısının belirlenmesi için kullanılmasınailişkinve işlemler, TürkiyeKamuHastaneleriKurumu Başkanlığı tarafından yürütülecektir.

112 Acil sağlıkhizmetlerineyönelik kurumsal performans katsayısının belirlenmesi vehizmetkalite puanı ilememnuniyetpuanının, kurumsal performans katsayısının belirlenmesi içinkullanılmasınailişkinve işlemler, Acil SağlıkHizmetleriGenel Müdürlüğü tarafından yürütülecektir.

Gereğini rica ederim.

Prof.Dr. Nihat Tosun

Müsteşar

Açıklamanın Aslı İçin TIKLAYINIZ

ÖZEL HASTANELER PLATFORMU

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular