19 Haziran 2024, Çarşamba
spot_img
Ana SayfaGenelSağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Duyurusu

Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Duyurusu

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından İl Sağlık Müdürlüklerinin dikkatine sağlıkta kalite değerlendirmeleri hakkında duyuru yayımlandı.

27.06.2015 tarihli ve 29399 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Sağlıkta Kalitenin Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesine Dair Yönetmelik” doğrultusunda kamu ve özel tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında sağlıkta kalite değerlendirmeleri gerçekleştirilmektedir.

Bu kapsamda; Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri sürecinde E-1 grubu hastaneler ve müstakil diyaliz merkezlerinin Kalite Değerlendirmeleri İl Sağlık Müdürlüğü Kalite Koordinatörlükleri tarafından gerçekleştirilecektir. Söz konusu değerlendirmelerin E-1 grubu hastanelerde SKS Hastane, müstakil diyaliz merkezlerinde ise SKS Diyaliz setleri esas alınarak değerlendirme sistematiği doğrultusunda en geç 17 Mayıs 2019 tarihine kadar değerlendirilerek sonuç verilerinin Kurumsal Kalite Sistemine girilmesi gerekmektedir.

Başarılı bir değerlendirme süreci geçirmeniz dileğiyle

Önemle duyurulur.

İl kalite koordinatörlükleri değerlendirme rehberi için tıklayınız

Resmi yazı için tıklayınız

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular