19 Mayıs 2024, Pazar
spot_img
Ana SayfaDernekten HaberlerSAĞLIKTA GÜÇ BİRLİĞİNE ÇAĞRI

SAĞLIKTA GÜÇ BİRLİĞİNE ÇAĞRI

Sağlık sektörünün geldiği noktada yaşanan sorunları ele almak ve çözüm önerileri geliştirmek amacıyla 22.10.2008 tarihinde Sağlık İşletmeleri Federasyonu genel merkezinde bir toplantı yapılmış ve ortak hareket etme kararı alınmıştır.

Sağlık Bakanlığının yayınladığı Yönetmelikler ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayınlanan SUT’un yol açtığı olumsuzlukları telafi etmek amacıyla eylem planı üzerinde durulmuş ve ele alınan plan tüm dernek temsilcileri tarafından kabul edilmiştir.Üzerinde mutabakat sağlanarak uygulanmasına karar verilen planın ana başlıkları şunlardır

1- Tüm üyelerin katılımıyla açık-kapalı alan toplantıları ve deklarasyon yapılması,
2- Tüm Derneklerin katılımıyla bir deklarasyon yayınlayacak çalıştay planlanması,
3- Basın yayın organları aktif kullanılarak (ilan, reklam, haber vb.) aracılığıyla kamuoyunda oluşan özel sektör imajının düzeltilmesi, gerçekler hakkında bilinçlendirmeye yönelik çalışma yapılması,
4- Karar verilen faaliyetlerin finansmanının tüm katılımcı dernek ve diğer kuruluşlarca sağlanması,
5- Sağlık Bakanı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanından ve gerekirse Başbakan’dan randevu alınarak, dernek temsilcileri ile içine girilen durum son kez olmak üzere Başbakan’lık makamına bir sunum ile anlatılması.
6- Yapılacak tüm faaliyetler denendikten sonra gerekli görülürse açık alan eylemleri yapılması,

Toplantıda alınan kararlar çerçevesinde 08 Kasım 2008 tarihinde Türkiye’deki tüm sağlık kuruluşu temsilcilerinin davet edileceği bir Sektör Toplantısı yapılması planlanmıştır. Sektörümüzde yaşanan tüm olumsuzlukların değerlendirileceği ve eylem planı için ilk adımın atılacağı toplantıya katılımınız son derece önemlidir.

TOPLANTININ
Tarihi : 08 Kasım 2008 Cumartesi
Saati :15:00 – 18:00
Adresi : TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
Söğütözü cd. No.43
Söğütözü / ANKARA

KAYIT VE İRTİBAT : Derya TÜRÜDÜ – Ahmet YAZANEL
0 (312) 287 99 00
0 (505) 705 71 61

NOT : KATILIM ÜCRETSİZ OLUP KATILIMINIZ İÇİN İRTİBAT
TELEFONLARINDAN KAYIT YAPTIRABİLİRSİNİZ.

ÖZEL HASTANELER PLATFORMU

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular