19 Haziran 2024, Çarşamba
spot_img
Ana SayfaDernekten HaberlerSağlıkta Güç Birliği Toplantısı İcra Edildi

Sağlıkta Güç Birliği Toplantısı İcra Edildi

Özel Hastaneler Platformu Derneğimiz tarafından organize edilen; OHSAD, TÜMSAD, AKSİD, EGE HASDER ve TOBB’un destek verdiği Sağlıkta Güç Birliği Toplantısı’nın ikincisi Ankara’da 20.08.2019 tarihinde icra edildi.

Özel sağlık sektörünün önemli bir kısmının teveccüh ettiği toplantı, sektör birlikteliği açısından önemli bir dönüm noktası olmuştur.

Toplantıda özel olarak son değişen Özel Hastaneler Yönetmeliği, Basamaklandırma Genelgesi ve İmar Barışı, genel olarak ise özel sağlık sektörünün geleceği için taşınılan endişeler istişare edilmiştir.

Sektör temsilcilerine hitaben, Özel Hastaneler Platformu Derneği Başkanımız Dr. Mehmet ALTUĞ, Dernek Başkan Yardımcımız Op. DrEsat Mehmet ARSLAN, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği Başkanı Op. Dr. Reşat BAHAT, Akdeniz Özel Sağlık İşletmeleri Derneği Başkanı Dr. Cemal ÖZKAN, Tüm Sağlık Kuruluşları Derneği Başkanı Op. Drİrfan BAŞPINAR ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sağlık Kurumları Meclisi Başkanı DrSeyit KARACA konuşma gerçekleştirmişlerdir.

Toplantıda konuşan Dernek Başkanımız Dr. Mehmet ALTUĞ, hali hazırda değişen Özel Hastaneler Yönetmeliği, yayımlanan Basamaklandırma Genelgesi ve yıllardır küçük makyajlarla artış görüntüsü verilen ama ekonomik gerçeklerle uzaktan yakından örtüşmeyen Sağlık Uygulama Tebliği fiyatları sebebiyle, 300 bine yakın istihdam sağlayan özel sağlık sektörünün geleceğinin ciddi riskler taşıdığını ifade etti. Burada toplantımıza destek veren dernek temsilcileri ile koordineli olarak Yönetmelik ve Genelge yayımlandıktan hemen sonra, daha öncesinde Sut fiyatları sebebiyle hem Sağlık Bakanlığı, hem de Sosyal Güvenlik Kurumu nezdinde gerekli girişimlerde bulunulduğunu ifade eden ALTUĞ, yapılan görüşmeler neticesinde olumlu bir geri dönüş beklediklerini ifade etti.

Toplantıya katılan tüm sektör temsilcilerine teşekkür eder, toplantımızın sektörümüz açısından hayırlı neticeler getirmesini dileriz.

ÖZEL HASTANELER PLATFORMU DERNEĞİ

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular