19 Haziran 2024, Çarşamba
spot_img
Ana SayfaDernekten HaberlerSağlık Turizmi Charter Uçuş Projesi

Sağlık Turizmi Charter Uçuş Projesi

Değerli Üyelerimiz,

Sağlık turizmi çalışmaları kapsamında yürütücülüğü USHAŞ tarafından gerçekleştirilen “Sağlık Turizminde Charter Uçuş Projesi” ile ilgili duyuru metni aşağıda yer almaktadır.

Sektörümüze önemle duyurulur.

Özel Hastanelerimizin Değerli Yöneticileri;

Bilindiği üzere 20.05.2020 tarihinde ülkemiz sağlık turizmine kapılarını açmış ve kontrollü olarak uluslararası hasta kabulüne başlamıştır. Dünyayı olumsuz etkileyen pandemi krizini başarıyla yöneten Türkiye, sağlık yönetimi politikasıyla ülkelere örnek teşkil etmiş ve sağlık sistemini, ihtiyaç duyan dünya vatandaşlarının hizmetine en erken açan ülkelerden biri olarak küresel sağlık turizmindeki rakiplerini geride bırakmıştır.

Ülkemizi sağlık turizminde dünyanın en başarılı markası haline getirme vizyonuyla çalışmalarını sürdüren USHAŞ olarak, tüm sağlık turizmi yetki belgeli kurumlarımızı ilgilendiren yeni bir projeyi sizlerin bilgi ve değerlendirmelerine sunmak isteriz.

“Charter Uçuş” adını verdiğimiz projeyle temel hedefimiz, sağlık turizminin tüm taraflarını daha az maliyetli, daha yüksek verimli ve daha organize bir sağlık seyahat programına dahil etmektir. Sağlık Turizminde Charter Uçuş Projesi her bir ülkede sınırlı sayıda yabancı hastası bulunan farklı sağlık kurumlarının misafirlerini aynı uçuşta buluşturarak zaman, ekonomi ve konfor alanlarında sürecin tüm ilgililerine avantaj sağlamaktadır.

Dünyanın içinde bulunduğu kaotik sağlık krizi ortamında, ülkemizin sağlık turizmi hedeflerine bizi bir adım daha yaklaştıracak bu proje ile “Neden Türkiye?” sorusuna bir cevap daha eklemiş, sistemli ulusal sağlık turizmi politikamızla dünyaya bir örnek daha teşkil etmiş olacağımıza inanıyoruz.

Başta proje paydaşlarımız DEİK, OHSAD, Özel Hastaneler Platformu ve THY olmak üzere, her koşulda sağlık için emek sarf eden, ülkemizin dünyanın sağlık turizmi üssü olması hedeflerine katkı sunan özel hastanelerimize ve tüm sektör paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

Bu projeden yararlanabilmek için, 6 Haziran 2020 tarihine kadar ekte belirtilen ülkelerden, elinizde olan hasta talepleriniz için, toplam bilet ücretini USHAŞ ULUSLARARASI SAĞLIK HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ VAKIFBANK (1222) Tunalı Hilmi Ticari Şubesi TR79 0001 5001 5800 7308 4825 32 nolu TL hesabına yatırarak ön talebinizi charterucus@ushas.com.tr e-posta adresine aşağıdaki linkte yer alan formatta banka dekontu ile birlikte iletmeniz gerekmektedir.

6 Haziran 2020 kadar iletilen talepler, USHAŞ tarafından toplanarak, charter uçuş kaldırmak için yeterli sayıya ulaşılıp ulaşılmadığı kontrol edilecektir. Ekte belirtilen uçuş birim fiyatları kesin fiyatlar değildir. Uçak tam doluluk durumu göz önünde bulundurularak hesaplanmıştır. Ön talepler geldikten sonra, tam doluluk olmaması durumunda, fiyatlar artabilir, bu durumda nihai onay ve ek ödeme için bildirim yapılacaktır.

USHAŞ 6 – 8 Haziran 2020 tarihlerinde yapacağı bilgilendirmeyle planlanan uçuşun gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceğini, taleplerin yeterli olup olmadığını sorgulayacak ve hastanelere güncel durumla birlikte değişiklik taleplerinin olup olmadığı noktasında geri dönüş yapacaktır.

USHAŞ, hastanelerin 10 Haziran 2020 tarihine kadar son konfirmasyonlarını isteyecektir. Son konfirmasyona kadar depozito iadesi mümkün olabilecek; fakat 10 Haziran 2020 tarihinde istenecek son konfirmasyon sonrasında depozito iadesi, diğer işletmeleri mağdur etmeme adına olamayacaktır.

USHAŞ 12 Haziran 2020 tarihinde, charter uçuş final konfirmasyonunu THY’ye iletecek ve 22 Haziran 2020 kalkış tarihli uçuş rezerv edilmiş olacaktır.

USHAŞ Çağrı Merkezi’ne 0312 585 25 39 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,
USHAŞ Yönetim Kurulu

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular