19 Haziran 2024, Çarşamba
spot_img
Ana SayfaSektörden HaberlerSağlık Bakanlığı: SGK'yı defalarca uyardık

Sağlık Bakanlığı: SGK’yı defalarca uyardık

Sağlık Bakanlığı: SGK’yı defalarca uyardık

Sahadan aldığımız verilere göre bugün başlayan e-reçete uygulaması sonrasında bazı teknik sorunlar yaşanmaktadır. Faydalı olması için çalışılan yeni uygulamada pilot çalışmalarda beklenmeyen bazı sorunlar ortaya çıkmıştır. Bakanlığımız e-reçete uygulamasını desteklemekte başarılı olması için işbirliği halinde çalışmaktadır.

Ancak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yönetilen ve zaman zaman kamunun bilgilendirildiği her MEDULA sorununda olduğu gibi Sosyal Güvenlik Kurumu MEDULA uygulamasında, eczane ekranlarına “İlaç Takip Sistemi (İTS) çalışmadığından hizmet verilememektedir” ibaresi düşmektedir. Eczacılarımızın yakinen bildiği üzere İTS’nin çalışır durumda olup olmadığı basit bir doğrulama ile anlaşılmaktadır. Defalarca uyarıldığı halde SGK tarafından eczane ekranlarına yansıtılan ibare kaldırılmamış ve her MEDULA sorununda ortaya çıkan ibare bugün yaşanan e-reçete uygulamasında da gündem konusu olmuştur.

İTS’nin halen sorunsuz çalıştığı ve e-reçete uygulamasında yaşanan MEDULA sorunu ile İTS’nin bağlantısının bulunmadığı hususları Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Dr. Saim Kerman
Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı

Kaynak:Medimagazin

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular