19 Mayıs 2024, Pazar
spot_img
Ana SayfaDernekten HaberlerÖzel Sağlık Kurum ve Kuruluşlarının Ruhsat İşlemeleri Tek Çatı Altına Alındı

Özel Sağlık Kurum ve Kuruluşlarının Ruhsat İşlemeleri Tek Çatı Altına Alındı

Sağlık Bakanlığının yeniden yapılanmasına yönelik çalışmalar sürüyor. Bu gün Resmi Gazete`de yayımlanan Yönetmelik değişiklikleri ile bu konudaki en önemli adım atılmıştır.

BakanlıkAyakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik,Hiberbarik Oksijen Tedavisi Uygulanan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik,Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik,Evde Bakım Hizmetleri Sunumu Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik`tedeğişiklik yapıldı.

Bilindiği gibi özel hastanelerin ve diyaliz merkezlerinin ruhsat işlemleri Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünden, Poliklinikler, Tıp Merkezleri, laboratuarlargibi ayakta teşhis ve tedavi ünitelerinin ruhsat işlmeleri ise Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılmaktaydı.

Yapılan Yönetmelik değişiklikleri ile tüm sağlık kurum ve kuruluşlarının açılış, ruhsat ve denetimlerine yönelik iş ve işlemler Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğüne verilmektedir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular