19 Mayıs 2024, Pazar
spot_img
Ana SayfaSGK HaberleriÖzel Hastanelerin Puanlandırılması Hakkında Yönerge ile ilgili açıklama ÖNEMLİ !!!

Özel Hastanelerin Puanlandırılması Hakkında Yönerge ile ilgili açıklama ÖNEMLİ !!!

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından hazırlanarak yürürlüğe giren Özel Hastanelerin Puanlandırılması Hakkında Yönerge kapsamında Özel Hastaneler puanlarını Sağlık Bakanlığına iletmiş ve sonrasında puanlar Sgk tarafından açıklanmıştı. Hatırlayacağınız üzere Yönerge’de puanların her yıl 15 Kasım tarihine kadar ilgili kurumu gönderilmesi gerektiği belirtilmiştir. Bu kapsamda Sgk Başkanlığı ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde,

a) Daha önce İzleme Değerlendirme Daire Başkanlığı bünyesinde yapılan Puanlandırma çalışmaları bundan böyle Politika Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından yürütülmektedir.

b) Hastanelerimiz 15 Kasım 2010 tarihine kadar yönergede belirtildiği üzere puanlarını kuruma iletmekle yükümlüdür. Ancak Yönergede değişiklik yapılması gündemdedir. Bu bağlamda Politika Geliştirme Daire Başkanlığı Özel Hastanelerin Puanlandırılması Hakkında Yönergede değişiklik yapmak için çalışmalarına başlamıştır.

c) Bu çalışmalar sonuçlanıncaya kadar puanların gönderim tarihinin ertelenmesi için Kurum Başkanından onay beklenmektedir. Erteleme olması durumunda Hastanelerimizin 15 Kasım 2010 tarihinde herhangi bir puan göndermelerine gerek yoktur. Ancak söz konusu ertelemenin olmaması halinde geçen yılda olduğu gibi puanların hazırlanıp SGK Başkanlığı Politika Geliştirme Daire Başkanlığına gönderilmesi gerekmektedir.

Duyurunun birkaç gün içinde SGK Başkanlığı tarafında yayınlanması beklenmektedir.

Önemle Duyurulur.

ÖZEL HASTANELER PLATFORMU

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular