24 Temmuz 2024, Çarşamba
spot_img
Ana SayfaSağlık Bakanlığı HaberleriÖzel Hastaneler Hizmet Kalite Standartları Puan Tablosu

Özel Hastaneler Hizmet Kalite Standartları Puan Tablosu

13.11.2009 tarihinde yürürlüğe giren “Özel Hastaneler İle Vakıf Üniversite Hastanelerinin Puanlandırılması Hakkında Yönerge”nin ilgili maddelerinde hastane puanlama ölçütleri arasında “Hizmet Kalite Standardı” ve “Hasta Hakları Hasta ve Çalışan Güvenliği” ölçütlerine yer verilmiş ve ilave ücret oranına ilişkin olmak üzere özel hastanelerin kendileri tarafından bu çerçevede öz değerlendirme yapılmış idi.

Özel Hastanelerce “Hizmet Kalite Standardı” ve “Hasta Hakları Hasta ve Çalışan Güvenliği” bölümlerine ilişkin yapılan öz değerlendirme çerçevesinde SGK’ya bildirilen sonuçların detaylı bir şekilde “Özel Hastaneler Hizmet Kalite Standartları Puan Tablosu”nun doldurularak en geç 20 Mayıs 2010 tarihine kadar hastane yönetimi tarafından ozelhastanelerdekalite@gmail.com adresine ve resmi yazıyla Genel Müdürlüğümüze bildirilmesi gerekmektedir. Ayrıca 24 Mayıs 2010 tarihinden itibaren yönerge kapsamında Bakanlığımızca özel hastanelerde değerlendirmelere başlanacaktır.

Özel Hastaneler Hizmet Kalite Standartları Puan Tablosu 12/05/2010 tarihinde güncellenmiştir. Verilerin bu güncel tabloya göre girilerek gönderilmesi gerekmektedir.

Konuyla ilgili Resmi Yazı ve Özel Hastaneler Hizmet Kalite Standartları Puan Tablosuna ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak: http://www.performans.saglik.gov.tr

ÖZEL HASTANELER PLATFORMU

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular