25 Temmuz 2024, Perşembe
spot_img
Ana SayfaManşet HaberMEDULA Kullanım Kılavuzu güncellendi

MEDULA Kullanım Kılavuzu güncellendi

Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü tarafından Medula Web Servisleri “MEDULA Kullanım Kılavuzu V 3.1.0” güncellemesi yayımlandı.

Değişen Bölümler 
Versiyon: 3.1.0
Yayınlanma Tarihi:  18.02.2021

1. “HastaKabul” ve “HastaKabulKimlikDogrulama” metodlarında kullanılan ProvizyonGirisDVO maluliyetSevkTarihi alanı eklenmiş ve test ortamında devreye alınmıştır.

Takip tipi : Kurum Sevkli veya Kurum Sevkli Kontrol Muayenesi olan takiplerde kurumSevkTalepNo ve maluliyetSevkTarihi alanları dolu gönderilmelidir.

maluliyetSevkTarihi : İl Müdürlüğü/Sosyal Güvenlik Merkezi tarafından verilen “e-MALULİYET SEVK FORMU” üzerinde yer alan Sevk Tarihi bilgisidir. Provizyon tarihi 01.03.2021 itibari ile olan takiplerde gönderilmesi zorunludur. Web servisteki değişiklik gerçek ortamda 26.02.2021 tarihinde devreye alınacaktır.

2. 3.basamak tesislerde geçerli olan “U” ,”Tetkik sonucu beklenmiş işlem” özel durum parametresi 01.03.2021 tarihi itibari ile kullanılamayacaktır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular