19 Mayıs 2024, Pazar
spot_img
Ana SayfaSağlık Bakanlığı HaberleriKoroner Anjiyografi Denetimi Hakkında Duyuru

Koroner Anjiyografi Denetimi Hakkında Duyuru

Sayın Üyemiz,

Sağlık Bakanlığı tarafından Koroner Anjiyografi Denetimi Hakkında Duyuru yayınlanmıştır.

Saygılarımızla

13.04.2013 tarih ve 23824201/660/13546 sayılı Makam Onayı doğrultusunda ülkemiz genelinde bulunan sağlık kurum ve kuruluşlarında görevlendirilen koroner anjiyografi alanında uzman denetleyici hekimlerce, söz konusu kurumlarda gerçekleştirilecek Koroner Anjiyografi Hizmetlerinin Denetimi ve Değerlendirmesine ait çalışmaların 15.04.2013 tarihi itibariyle başlatılması planlanmaktadır.

Bakanlığımızca söz konusu denetim ve değerlendirmeye esas teşkil etmek üzere “Koroner Anjiyografi Değerlendirme Formu” hazırlanmıştır. Bu formlar aracılığıyla ilgide kayıtlı Makam Onayına istinaden Sağlık Bakanlığı, üniversite ve özel hastanelerin kardiyoloji hizmetlerine ilişkin verileri ile koroner anjiyografi yapılan hastalar arasından belli sayıda belirlenecek hasta dosyalarından elde edilecek verilerin değerlendirilmesi amaçlanmaktadır. Değerlendirme sonrasında, bu birimlerde koroner anjiyografilerin endikasyona uygunluğu ve kardiyoloji hizmetlerine ilişkin genel bir bilgiye ulaşılması hedeflenmektedir.

Anılan denetimin hazırlık aşamasının (verilerin elde edilmesi) 15.04.2013-15.05.2013 tarihleri arasında, değerlendirme aşamasının ise (denetleyici hekimlerin verileri değerlendirmesi) 15.05.2013-30.06.2013 tarihleri arasında yapılması öngörülmektedir.

Denetimin zamanında tamamlanması için gerekli tedbirlerin alınması, denetime tabi sağlık tesisi yöneticilerince denetim için gerekli olan her türlü veri, bilgi ve belgelerin temininde kolaylık ile çalışma ortamının sağlanmasına ilişkin olarak Sağlık Bakanlığı, üniversite ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarına il sağlık müdürlüklerince gerekli tebligatın yapılması gerekmektedir.

İllere gönderilmiş olan resmi yazı metnini görmek için tıklayınız.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular