19 Mayıs 2024, Pazar
spot_img
Ana SayfaDernekten HaberlerKonya`da Uluslararası Standartlarda Hastane

Konya`da Uluslararası Standartlarda Hastane

Esas Holding tarafından ülke çapında hastaneler kurarak, yeni bir sağlık markası yaratmak amacıyla kurulan Birleşik Sağlık Kurumları, Konya’daki yatırımında, ilin sağlık alanında tanınan kurumu Aktif Tedavi ve Sağlık Hizmetleri A.Ş. ile birlikte BSK Konya Hastanesi’ni Konyalıların hizmetine sundu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan BSK Konya Hastanesi Genel Direktörü A.Vahap Doğan, dünya kalite standartlarına uygun bir hastane inşa ettiklerini vurguladı ve BSK Konya Hastanesi’nin 40 kişiden oluşan uzman hekim kadrosuyla, hasta haklarına saygı anlayışı çerçevesinde çağdaş değerleri, bilimsel ilkeleri, meslek ahlakını ve hizmet kalite standartlarını temel alan bir vizyonla çalışacağını belirtti. BSK Konya Hastanesi’nin uzman hekimleri, nitelikli hemşireleri ve son teknoloji donanımıyla Konyalılara en iyi sağlık hizmetini sunmak için kurulduğunu kaydeden Doğan, SGK mensupları, devlet memurları ve yurtdışı sigortalılarına tüm branşlarda hizmet vermeye başladıklarını belirtti.

Hastanenin, sahip olduğu son teknoloji ürünü tetkik ve tedavi ekipmanları, zengin cihaz parkuru ve tecrübeli personeli ile, ameliyathanelerinde her türlü operasyonun başarıyla yapılmasını sağlayacak alt yapıya sahip olduğunun altını çizen Doğan, “Teknolojik yatırım, uzman kadro, uluslararası standartlar, çağdaş yönetim ve titiz hasta hizmetlerinin yanı sıra Özel BSK Konya Hastanesi, metropollere yakışan bir hastanedir. Konya artık metropol iller arasındadır. Konya dünü ve bugünü ile bir tarih ve kültür kentidir. Bu değerlere sahip bir kentin aynı zamanda sağlık kenti olması yolunda da gereken görevi yerine getireceğiz.” dedi.

En modern oteller kadar şık aynı zamanda hasta güvenliği ve mahremiyetini göz önüne alarak JCIA standartlarında bir hastane yaptıklarını belirten Vahap Doğan, insan hayatını temel alarak kurulmuş olan BSK Konya Hastanesi’nde uzman kadrolarla, her kesimden insana kaliteli hizmet vererek sadece Konya’daki hastaların değil, çevre illerden ve özellikle yurt dışından gelen hastaların da tercih edeceği bir sağlık kuruluşu olmayı hedeflediklerini kaydetti.

Beyşehir çevre yolu üzerinde yaklaşık 11.000 m2 kapalı alan üzerinde kurulan ve 5 ameliyathanesi bulunan BSK Konya Hastanesi, 20’si yoğun bakım, 4’ü suit oda olmak üzere toplam 90 yatak kapasiteli.

BSK Konya Hastanesi Genel Cerrahi, Kardiyoloji, KVC, İç Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, Plastik Cerrahi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Dermatoloji, Göz Hastalıkları, Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları), Beyin Cerrahisi, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Üroloji, Göğüs Hastalıkları, Anestezi ve Reanimasyon, Biyokimya ve Klinik Laboratuar, Radyoloji ve Acil Servis üniteleri ile hizmet veriyor.

Akıllı bina teknolojisi ile yönetilen ve teknolojik yatırımını hastasına en iyi hizmeti sunmak için kullanan BSK Konya Hastanesi’nde ayrıca tüm hasta bilgilerini ve tetkiklerini elektronik ortamda saklayan kayıt ve arşivleme sistemi PACS kullanılıyor.

Dünya çapında kaliteli ve çağdaş sağlık hizmetini Anadolu halkına ulaştırabilmek için modern hastaneler kuran BSK Konya, Eskişehir, Kütahya, Aydın, Denizli ve Adana’da altı hastanesi ve bir tıp merkeziyle hizmet veriyor .

ÖZEL HASTANELER PLATFORMU

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular