24 Temmuz 2024, Çarşamba
spot_img
Ana SayfaSağlık Bakanlığı HaberleriE-Reçete Entegrasyon Duyurusu

E-Reçete Entegrasyon Duyurusu

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbî Cihaz Kurumu tarafından tüm sağlık kuruluşlarının dikkatine e-reçete entegrasyonu hakkında duyuru yayımlanmıştır.

Tüm Sağlık Kuruluşlarının Dikkatine

Bilindiği üzere Bakanlığımız E-Reçete Sistemi (Renkli Reçete Sistemi-RRS) Türkiye genelinde tüm Aile Hekimliklerinde kullanılmakta olup, yaygınlaştırma kapsamında diğer sağlık kuruluşlarında kullanımı genişletilmektedir. 

Halihazırda E-Reçete Sistemi’nin yönlendirme metotlarını kullanmakta olan SBSYS’lerin, henüz kullanımını açmadığı tesislerde 14 Şubat 2020 Cuma gününden itibaren hizmet verdikleri tüm tesislerde E-Reçete Sistemi kullanımını açması, henüz bir entegrasyonu olmayan SBYS’lerin ise 14 Şubat 2020 Cuma gününden itibaren entegrasyonlarını yapması ve hizmet verdiği tesislerde E-Reçete Sisteminin kullanımını devreye alarak açması gerekmektedir.

Entegrasyon dokümanlarına https://renklirecete.saglik.gov.tr/ adresinden ulaşabilir, konuyla ilgili sorularınız için renkli.recete@titck.gov.tr ve erecete.teknik@titck.gov.tr adreslerinden destek alabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular