19 Mayıs 2024, Pazar
spot_img
Ana SayfaSGK HaberleriE-Rapor Uygulaması Zorunluluğu ve Etken Madde Kodları

E-Rapor Uygulaması Zorunluluğu ve Etken Madde Kodları

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞINDAN

1. 01.11.2010 tarihi itibariyle MEDULA sistemini kullanan tüm sağlık hizmeti sunucuları E-Rapor uygulamasını kullanmak zorundadır.

2. MEDULA sistemini kullanmayan sağlık hizmeti sunucularınca (1. Basamak sağlık kuruluşları, TSK 2. ve 3. basamak sağlık kurumları) düzenlenen ilaç raporları eskiden olduğu gibi yine eczanelerce sisteme kaydedilmeye devam edilecektir.

3. E- Rapor uygulamasında sadece Kurum EK-2/D listesinde yayınlanan ilaçlara ait raporlar MEDULA hastane uygulamasına kaydedilebilecektir.

4. EK-2/D listesi dışındaki ilaçlara ait raporlar MEDULA sistemine E-Rapor olarak kaydedilemeyecektir. Hastaneler tarafından çıkarılan bu tür raporlar eskiden olduğu gibi eczaneler tarafından sisteme kaydedilecektir.

5. Etken madde ile ilgili eklenmesi istenilen bilgiler, açıklama alanına ilave edilmelidir.

6. 26.10.2010 tarihinde yayınlanan duyuruda etken maddeler bildirilmiş, eksik ya da hatalı olan etken madde var ise en geç 29.10.2010 tarihine kadar ilacetkenmadde@sgk.gov.tr adresine gönderilmesi istenmiştir. Bu tarihe kadar bildirilen etken maddeler 01.11.2010 tarihli duyuruda ki ”etken madde kodları” oluşumunda dikkate alınmış olup bu tarihten sonra gönderilenler için gerekli çalışmalar ayrıca yapılmaya devam edilecektir.

Duyurunun Aslı İçin ve Etken Madde Kodları İçin TIKLAYINIZ

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular