19 Haziran 2024, Çarşamba
spot_img
Ana SayfaDernekten Haberler“Dayanağı Belgeler” hakkında açıklama

“Dayanağı Belgeler” hakkında açıklama

Sayın üyemiz,

Derneğimize gelen talepler üzerine İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığı ile yapmış olduğumuz görüşme de SGK tarafından yayınlanan Duyuruda belirtilen “Dayanağı Belgeler” bölümü açıklığa kavuşturulmuştur.

Bu bağlamda Dayanağı belgeler aşağıda açıkça belirtilmiştir.

Ek 1 ve Ek 2 de yer alan maddeler baz alındığında

1. 1.ve 2. maddede yer alan Hizmet Kalite Standartları ve Hasta Haklar, Hasta ve Çalışan Güvenliği ile ilgili Sağlık Bakanlığı Performans ve Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından yayınlanan puanlama tablosu Resmi yazı ekinde Ek 1 ve Ek 2 tablolarının bulunduğu CD içinde gönderilecektir. Ayrıca dökümünün alınmasına gerek yoktur.

2. 3. Maddede yer alan Kapasite bilgileri için Kurumunuzun Faaliyet İzin Belgesi fotokopi olarak resmi yazı ekinde gönderilecektir.

3. 4. Madde Çalışan Hakları ve Hukuki Sorumluluklar kısmı için kurumunuzun aylık sigorta bordrosu (aylık olarak-ek 1 ve ek 2 de yer alan aylar için) ek olarak yazı ekine konulacaktır.

4. Ayrıca Hastane ile alt işveren arasında yapılmış olan hizmet sözleşmesi Kuruma gönderilecektir. Hizmet alınan yerin Sigorta bordrosu da (aylık olarak- ek 1 ve ek 2 de yer alan aylar için) resmi yazı ekine konulacaktır.

5. Ayrıca EK:1 ve EK:2’de yer alan tabloların yukarıda belirtilen dayanağı belgelerle üst yazısı ile birlikte en geç 22.12.2009 tarihi mesai bitimine kadar Komisyona gönderilmesi gerekmektedir. İstenen belgeler bizzat elden verilebilineceği gibi Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığı Ziyabey Cad. No:6 Balgat-Çankaya/Ankara adresine iadeli taahhütlü posta/APS yada kargo yoluyla gönderilmesi gerekmektedir.

ÖZEL HASTANELER PLATFORMU
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular