19 Mayıs 2024, Pazar
spot_img
Ana SayfaDernekten Haberler6. Sağlık Zirvesi Antalya`da yapıldı.

6. Sağlık Zirvesi Antalya`da yapıldı.

6. Sağlık Zirvesi 12-15 Şubat 2009 tarihlerinde Cornelia Diamond Otelinde yoğun bir katılımla gerçekleşti. Türkiye genelinde 250’ye yakın Sağlık Kuruluşu temsilcisinin katılımıyla gerçekleşen toplantı 13.02.2009 saat 09.00 da yapılan açılış konuşmaları ile başladı.

Özel Hastaneler Platformu Derneği ve Sosyal Güvenlik Müfettişleri Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü zirvenin açılış konuşmaları Özel Hastaneler Platformu Derneği Başkanı Dr. Mehmet Altuğ, SGK Müfettişleri Derneği Başkanı Mehmet Uzun, Antalya SGK İl Müdürü Selim Erol, Ohsad Başkanı Dr. Reşat Bahat ve Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Fatih Acar tarafından yapıldı.

15 Şubat Pazar günü sona eren 6.Sağlık Zirvesi’nde açılış konuşmalarının ardından oturumlara geçildi. İlk olarak Sağlığın Finansmanı konulu oturum gerçekleşti. Sonrasında sırasıyla Sağlığın Finansmanı ve Katılım Payı, Sağlık Hizmeti Nerelerden Alınabilecek, Sağlık Finansmanında Özel Sigortaların Yeri, SGK İle Sağlık Hizmeti Sunucuları Asındaki Münasebetler, 2009 yılında SGK SUT ve Medula Uygulamaları, Özel sağlık kuruluşlarının ruhsatlandırılması ve denetimi, GSS Uygulamaları ve Medula konulu oturumlar gerçekleştirildi. Son olarak da Sağlığın Geleceği konulu panel yapıldı.

Sağlık Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan çok sayıda yetkilinin ve çeşitli üniversitelerden akademisyenlerin katıldığı Sağlığın ve Finansmanın Geleceği – Genel Sağlık Sigortası Uygulamaları konulu 6. Sağlık Zirvesi’nde Sektörün içinde bulunduğu belirsizliklere ve sorulara cevap bulunduğunu umuyoruz.

Zirveye iştirak eden tüm katılımcılara teşekkür eder, 7. Sağlık Zirvesinde buluşmak ümidiyle saygılar sunarız.

ÖZEL HASTANELER PLATFORMU

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular