19 Haziran 2024, Çarşamba
spot_img
Ana SayfaSağlık Bakanlığı Haberleri2012 2. Dönem Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Başlıyor!

2012 2. Dönem Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri Başlıyor!

Sağlıkta Kalite Standartları çerçevesinde 2012 yılı 2. Dönem Kamu Hastaneleri, Özel Hastaneler (SGK ile anlaşması olan) ile Ağız Diş Sağlığı Merkezleri/Hastanelerini kapsayan Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri 81 ilde17 Ekim 2012 – 25 Ocak 2013tarihleriarasında yapılacaktır.

Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri kapsamında değerlendirilecek kurumların değerlendirme süreci, Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından organize edilecektir. Ayrıca, bu değerlendirmede Başkanlığımızca ilan edilen listede bulunmayan Bakanlığımıza ait kurumlar, İl Kalite Koordinatörlükleri tarafından Bakanlığımızca belirlenen bölümler esas alınarak değerlendirilecektir.

Ayrıca değerlendirilecek kurum listesinde olup da “Sağlıkta Performans ve Kalite Yönergesi” nin12.maddesinin 4.bendinin a,b,c ve d fıkralarındaki hususlar kapsamında yer alan kurumların isim listesininİl Kalite Koordinatörlüklerinceelektronik olarakskskalite@gmail.comadresine ve resmi yazı ile Genel Müdürlüğümüze en geç 19 Ekim 2012 tarihine kadar bildirilmesi gerekmektedir.

Değerlendirme sürecinde yer alacak olan değerlendirme ekiplerimize ve kurumlarımıza başarılar dileriz.

Makam Onayı içintıklayınız.

Merkezi Değerlendirme Komisyonu içintıklayınız.

Değerlendirilecek Kurum Listesi içintıklayınız.

Değerlendirilecek Bölümler içintıklayınız.

Kurumlara Yönelik Bilgilendirme içintıklayınız.

İl Kalite Koordinatörlüklerine Yönelik Bilgilendirme içintıklayınız.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular