24 Temmuz 2024, Çarşamba
spot_img
Ana SayfaDernekten Haberler11. Sağlık Zirvesi Başarıyla Tamamlandı

11. Sağlık Zirvesi Başarıyla Tamamlandı

11. Sağlık Zirvesi; Türkiye sağlık sektörünün sorunlarına çözüm aramak, inovatif, özgün ve çözüm odaklı bir şekilde sektörün geleceğini şekillendirmek ve böylece sektörün sürdürülebilirlik ve istikrar arayışına katkı sağlamak amacıyla 20-21 Ekim 2022 tarihlerinde kamu-özel tüm sektör temsilcileri Ankara’da buluştu.

20 Ekim Perşembe günü T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Tekin, Özel Hastaneler Platformu Başkanımız Dr. Mehmet Altuğ, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) Başkanı Dr. Reşat Bahat beyin açılış konuşmaları ve sektör temsilcilerinin katılımıyla Ankara’da gerçekleşti.

Sağlıkta Planlama açılış sunumu TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Recep Akdağ tarafından gerçekleşen zirve, Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Üniversitesi, Ohsad, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) , Düzce Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası (SEİS) ve Türkiye Sigorta Birliğinden, alanında uzman konuşmacılarla sektör temsilcilerini bir araya getirdi.

PANEL – 1 PLANLAMA (Planlamanın Tarihçesi ve Etkileri)

Sağlık Bakan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Sabahattin Aydın‘ın moderatörlüğünde, Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. M. Ertuğrul Eğin ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB )Sağlık Hizmetleri Meclis Başkanı Banu Küçükel‘in panelistliğinde ‘Planlamanın Tarihçesi ve Etkileri’ başlığı altında konuşmaları gerçekleşti.

PANEL – 2 PLANLAMA (Özel Hastanelerin Sürdürülebilirliği Açısından Planlama)

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Prof. Dr. Ahmet TEKİN’in moderatörlüğünde, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Mehmet Gündüz, ve Özel Hastaneler Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ömer Yavuz Namlı ve Lokman Hekim Hukuk İşleri Direktörü Av. Kevser Sezer‘in panelistliğinde ‘Özel Hastanelerin Sürdürülebilirliği Açısından Planlama‘ başlığı altında konuşmaları gerçekleşti.

PANEL – 3 TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Uygulamasında Güncel Konular)

Özel Hastaneler Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Dr. Mustafa Enis Arabacı‘nın moderatörlüğünde, Türkiye Sigortalar Birliği Başkanı Atilla Benli, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkan Yardımcısı Uluç İçöz, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Özsarı‘nın panelistliğinde ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Uygulamasında Güncel Konular’ başlığı altında konuşmaları gerçekleşti.

PANEL-4 SAĞLIKTA GERİ ÖDEME YÖNTEMLERİ (Değer Temelli Geri Ödemenin Dünya Örnekleri ve Ülkemizde Uygulanabilirliği)

GSS Genel Müdür Yardımcısı Sayın İsmail Hakkı Çınar’ın moderatörlüğünde, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Plan ve Programlar Genel Müdürü Osman Nuri Erdem, Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdür Yardımcısı Ali Mercan Aydın, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Özsarı‘nın panelistliğinde ‘Değer Temelli Geri Ödemenin Dünya Örnekleri ve Ülkemizde Uygulanabilirliği‘ başlığı altında konuşmaları gerçekleşti.

PANEL-5 SAĞLIKTA GERİ ÖDEME YÖNTEMLERİ (Sağlıkta Değer Temelli Geri Ödeme Değerlendirmesi)

Lokman Hekim Üniversitesi Sağlık İşletmeciliği Sağlık İdaresi Bölümü Sayın Prof. Dr. İsmet Şahin‘in moderatörlüğünde, Özel Hastaneler Platformu Başkan Yardımcısı Dr. Esat Mehmet Arslan, Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi Sağlık Yönetimi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurullah Kurutkan, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail ŞİMŞİR‘in panelistliğinde ‘Sağlıkta Değer Temelli Geri Ödeme Değerlendirmesi’ başlığı altında konuşmaları gerçekleşti.

PANEL-6 DİJİTAL SAĞLIK (Dijital ve Uzaktan Sağlık Hizmetlerinde Güncel Gelişmeler ve Gelecek Vizyonu)

Özel Hastaneler Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Dr. Nail Burak Öztan’ın moderatörlüğünde, Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü Veri Yönetimi Daire Başkanı Özgür Sezer, Dakik Health Monitoring System CEO Prof. Dr. Tayfun Aybek, Memorial Sağlık Grubu Grup Direktörü İbrahim Kürkçü‘nün panelistliğinde ‘Dijital ve Uzaktan Sağlık Hizmetlerinde Güncel Gelişmeler ve Gelecek Vizyonu‘ başlığı altında konuşmaları gerçekleşti.

PANEL-7 TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ (Tıbbi Tedarik Zinciri Yönetiminde Yeni Trendler)

TİTCK Başkan Yardımcısı Sayın Doç Dr. Mehmet Kürşat DERİCİ’nin moderatörlüğünde, SGK Tıbbi Cihaz Daire Başkanı Alkan Demirbaş, Çapa Medikal CEO Doğan Tatari, Türkiye Sağlık Endüstrisi İşverenleri Sendikası (SEİS) Başkanı Metin Demir‘in panelistliğinde ‘Tıbbi Tedarik Zinciri Yönetiminde Yeni Trendler‘ başlığı altında konuşmaları gerçekleşti.

Özel Hastaneler Platformu Derneği olarak zirveye katkısı olan tüm kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür eder, zirvenin tüm paydaşlar açısından hayırlı neticeler getirmesini temenni ederiz.

ÖZEL HASTANELER PLATFORMU

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular