19 Mayıs 2024, Pazar
spot_img
Ana SayfaDernekten Haberler1.Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi Başladı.

1.Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi Başladı.

Sağlık Turizmini Geliştirme Derneği tarafından organize edilen 1. ULUSLARARASI SAĞLIK TURİZMİ KONGRESİ Antalya’nın Belek beldesinde Maritim Pine Beach Otel’de çok sayıda davetlinin katılımı ile başladı.

Kongrenin açılış konuşmasını Sağlık Turizmi Platformu Başkanı Dr. Aycan AKTAŞ yaptı. Aycan AKTAŞ’ın akabinde Sağlık Turizmini Geliştirme Derneği Başkanı Dr. Dursun AYDIN konuşmalarını yaptılar.

SonrasındasırasıylaTURSAB Başkanı Başaran ULUSOY, Kongre Başkanı Prof. Dr. M. Zeki Karagülle, T.C. Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yrd. Prof. Dr. Nihat TOSUN, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı İsmet YILMAZ, Sağlık ve Sosyal İşleri Komisyon Başk. Prof. Dr. Cevdet ERDÖL, Antalya Valisi Al&acircaddin YÜKSEL,’ın konuşmaları yaptılar.

Genel olarak Sağlık Turizminin önemine vurgu yapılan açılış konuşmalarında son olarak Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep AKDAĞ, konuştu.

Akdağ “Hükümete geldiğimizden bu güne Sağlık Turizmi ile ilgili atılımlar yapmaya çalıştık. Sağlık Bakanlığı olarak Sağlık Turizmi konusunda tüm sektöre destek olmamız, yol açmamız gerekiyor” dedi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ 15 Şubat’da yayınlanan yönetmeliklere değinerek “son beş yıldır sağlıkta dönüşüm adı altında planladığımız projeler kapsamında artık vatandaşımız sadece devlet hastanesine değil Özel Sağlık Kuruluşlarına da gitme imkanı bulmuştur. En son yayınladığımız yönetmeliklerde bu işi bir planlama ile daha profesyonel hale getirmek istedik. Özel Sektörün planlama konusunda tereddütleri olduğunu biliyoruz. Ama yapılacak olan planlamanın Özel Sektöre de faydalı olacağını inanıyoruz. Yapılacak çalışmalar konusunda da sektörle de işbirliğine devam edeceğiz” diye konuştu.

Sağlık Turizm konusunda ki çalışmalarında Özel Sektör’ün yararına olacağını belirten Sağlık Bakanı Recep Akdağ Bakanlık olarak Sağlık Turizminin gelişmesi konusunda üzerimize düşeni yapacağız dedi.

Sağlık Turizm konusunda ki çalışmalarında Özel Sektör’ün yararına olacağını belirten Sağlık Bakanı Recep Akdağ Bakanlık olarak Sağlık Turizminin gelişmesi konusunda üzerimize düşeni yapacağız dedi.

Açılış konuşmalarından sonra ara verilen 1. ULUSLARARASI SAĞLIK TURİZMİ KONGRESİ Sağlık Turizmi Kavram – Kapsamı ve Genel Bakış konularının konuşulacağı 2. oturumuna başlandı.

ÖZEL HASTANELER PLATFORMU

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular