19 Haziran 2024, Çarşamba
spot_img
Ana SayfaDernekten Haberler1.Uluslararası Diyarbakır Sağlık Turizmi Kongresi

1.Uluslararası Diyarbakır Sağlık Turizmi Kongresi
Değerli Meslektaşlarımız ve Dostlarımız,


Son yıllarda Türkiye’nin sağlık turizmi alanında küresel bir oyuncu haline gelmesi şüphesiz hepimizi mutlu etmektedir.

Türkiye sağlık altyapısının ve hekim yetkinliğinin dünya standartlarında oluşuve hatta sağlıkta pek çok gelişmiş ülkeden daha ileri bir noktada duruşudikkatlerin Türkiye’ye çevrilmesine neden olmuştur

Her ne kadar başta İstanbul olmak üzere metropollerdeki sağlık kuruluşlarının bu başarıda büyük payı olsa da aslında Türkiye’nin genelinin bu gelinen noktada az veya çok katkısı olmuştur. İstanbul ve diğer metropoller özellikle Ortadoğu, Avrupa, Balkanlar ve Türk Cumhuriyetlerinden hasta çekerken Akdeniz ve Güney Doğunun da Irak, Suriye ve İran gibi komşu ve civar ülkelerden hasta çektiğine tanıklık etmekteyiz.

Ortadoğu Sağlık Turizmi Konseyi olarak 11-13 Mayıs 2012 tarihleri arasında Diyarbakır’da düzenleyeceğimiz bu kongreyle Güneydoğu Anadolu Bölgesinin sağlık turizminde sahip olduğu potansiyele ve bu potansiyelin nasıl daha etkin bir şekilde kullanılabileceğine dikkat çekmek istiyoruz.

Güneydoğu ve Doğu Anadolu’nun sağlık turizminde yatırımlarla teşvik edilerek yeni istihdam alanlarının oluşturulması şüphesiz bölgenin ekonomik gelişmesine büyük katkı sağlayacak ve bölgeler arasındaki entegrasyon ve uyuma destek verecektir.

İlki 11-13 Mayıs 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan kongremizin ikincisi de 4-7 Nisan 2013 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sizleri pek çok açılardan büyük önem taşıyan bu kongreye davet eder katılımınızdan büyük onur duyacağımızı belirtiriz.

Kongreye ve katılım koşullarına ilişkin ayrıntılı bilgileri web sayfamızdan edinebilirsiniz:www.orsakon.org

Güneydoğunun kalbi Diyarbakır’da buluşmak dileğiyle.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular