19 Mayıs 2024, Pazar
spot_img
Ana SayfaDernekten Haberler03.12.2014 Sağlık Bakanlığı Bölge İstişare Toplantıları başladı.

03.12.2014 Sağlık Bakanlığı Bölge İstişare Toplantıları başladı.

SAĞLIK BAKANLIĞI – ÖZEL HASTANELER PLATFORMU
BÖLGE İSTİŞARE TOPLANTILARI

Sayın Üyemiz,

Özel Sağlık Kuruluşlarının İl Sağlık Müdürlüğü ve Sağlık Bakanlığı süreçlerinde yaşamış oldukları sorunlardan yola çıkarak Özel Hastaneler Platformu Derneği tarafından Sağlık Bakanlığı’nın destekleri ile Bölge İstişare Toplantıları yapılması planlanmıştır.

Sağlık Bakanlığı Bölge İstişare Toplantıları her bölge de belirlenecek bir merkez ilde yapılacak olup çevre illerde faaliyet gösteren özel sağlık kuruluşlarının da katılımı sağlanacaktır. Toplantıların bitiminde bütün illerde faaliyet gösteren Özel Hastaneler ve Tıp/Dal Merkezlerinin Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile bir araya gelme fırsatı oluşacaktır. Ayrıca toplantılara özel sağlık kuruluşları tarafından katılım sağlanan illerin ilgili şube yetkilileri de davet edilecek olup sorunları karşılıklı istişare etme imk&acircnı sağlanacaktır.

Bu aşamada Konya ilinden başlamak üzere akabinde Ankara, Antalya, İzmir, İstanbul, Trabzon, Van, Urfa illerinde de yapılması planlanmaktadır. Gelen talepler doğrultusunda illere eklemeler yapılabilecektir.

Toplantılara programlarının uygun olması durumunda Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Şencan ve Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Doğan Ünal ‘da katılacak olup Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Erbay, Ruhsatlandırma Daire Başkanı Mustafa Ferat, Mevzuat İşler Daire Başkanı Süleyman Hafız Kapan toplantılara iştirak edeceklerdir.

ÖZEL HASTANELER PLATFORMU


RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Most Popular